ANNEANNEMİN UN KURABİYESİ

MALZEMELER

 • 1 paket margarin veya tereyağı
 • 1 çay bardağı pudra şekeri
 • 7 çay bardağı un

HAZIRLANIŞI

Bütün malzemeleri karıştırma kabında özleşene kadar elimizle ovuyoruz. Hamur toparlanınca şekil veriyoruz.Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pembeleşene kadar pişiriyoruz.Fırından çıkarınca pudra şekerine  bulayın. Üzerine de bolca pudra şekeri ekin.Bizim bu kurabiyemiz  “S” li kurabiye olarak bilinir, şeklinden dolayı. Anneannem hep böyle yapar şeklini.Evinden hiç eksik olmaz.AFİYET OLSUN…

9 thoughts on “ANNEANNEMİN UN KURABİYESİ”

 1. bu kurabiye bizim memleketin meşhur kurabiyesidir.bizim büyüklerimizde yaparlardı.Aksarayda,askere gidene,lohusaya,hacca gidene bu kurabiyeler yapılırdı.Evet bizde S kurabiye olarak biliriz.acaba sizde o yöreye yakınmısınız.

  1. Anneannem Eğirdirli ondan öğrendim.Bizde sık sık yapıyoruz, herkes çok seviyor bu kurabiyeyi…

 2. merhabalar,

  siteniz çok güzel, hayırlı olsun. Siz Ispartalı mısınız? Bu kurabiyeyi kayınvalidem yapar, çok lezzetli olur. Isparta’ya ait olduğunu ve “S kurabiye” adıyla anıldığını biliyorum.

  Selamlar…

  1. Teşekkür ederim 🙂 Anneannemler Eğirdirli, evet o tarafta bu kurabiye S li kurabiye olarak bilinir.Bizde İstanbul’da herzaman sık sık yapıyoruz…

 3. benimde babannemin meşhur pastasıdır bu S şekilde 🙂 bizde ıspartalıyız ayrıca :))

 4. S kurabiye deyince sasirdim..birtek biz boyle diyoruz zannediyordum. .benin qnanemde Eğirdir li.. nur icinde yatsin cok yapardı. ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir